Vullingen

Ananas – passievrucht coulis

Snel naar recept
Deze ananas – passievrucht coulis is de perfecte basissaus om een heerlijke smaak te geven aan o.a. bavarois, cheesecakes of marshmallows. Daarnaast kan je het gebruiken als spiegel op taarten en taartjes. Op dit moment is ananas-passievrucht één van mijn favorieten in de keuken. Het smaakt zo heerlijk zomers en tropisch. Daarom kunnen jullie de komende tijd een paar recepten met deze coulis verwachten
Coulis of saus? Ik kies voor coulis!

Wist je dat coulis een ander woord voor saus is? Zelf gebruik ik het afwisselend in mijn artikelen. Je kunt dus beide tegenkomen in dit artikel of in andere artikelen en recepten. Toch wordt er hetzelfde mee bedoeld. Soms wordt er wel onderscheid gemaakt in coulis en saus. Daarbij geldt het woord ‘coulis’ voor een saus die na kort koken gepureerd wordt en daarna niet meer gekookt. Als we daar vanuit zouden gaan is deze coulis ineens toch een saus. Nou ja… Dat wordt me eigenlijk wat te ingewikkeld dus we houden het erop dat deze saus gewoon een ananas – passievrucht coulis is. Klinkt toch gewoon net wat lekkerder en luxer? En dat verdienen de ananas en passievrucht nu juist als je het aan mij vraagt.

Diepvriesfruit als basis voor de ananas – passievrucht coulis

Om ananas – passievrucht coulis te maken gebruiken we diepvriesfruit. Ik koop deze het liefst bij Albert Heijn of Jumbo omdat ze daar de meeste verscheidenheid hebben. Wil je weten welke je moet hebben? Klik hier voor passievruchtenblokjes en klik hier voor de ananas stukjes. Diepvriesfruit wordt direct na het plukken verwerkt en ingevroren. Zo behoud het de smaak en vitamines. Vooral dat eerste is belangrijk bij het koken van de saus. Wat betreft de vitamines denk ik dat die er wel redelijk uit zijn na het koken van de saus. Geen spoiler bij dit artikel dus met: Goed voor de vitamine C. Nee… maar wel goed als smaakmaker in heel veel verschillende baksels. Binnenkort hoop ik namelijk een paar recepten met jullie te delen waarin deze coulis een lekkere rol speelt. Maak die pot maar alvast klaar want naast verwerken in je baksels smaakt het ook heel lekker op de vla of yoghurt.

Kan je ook vers fruit gebruiken?

Wanneer je de mogelijkheid hebt om verse ananas en passievruchten voor dit recept te gebruiken dan is dat zeker heel goed mogelijk. Hiervoor kan je dezelfde verhoudingen voor het fruit gebruiken. Ook verwacht ik dat dezelfde hoeveelheid suiker nodig is om de saus te zoeten. Het kan natuurlijk zijn dat jij de voorkeur hebt voor een wat zoetere of juist een frissere coulis, pas de hoeveelheid suiker dan naar wens aan. Hou hierbij wel rekening met het feit dat suiker niet alleen de zoetstof is voor dit recept maar er ook voor zorgt dat het iets langer houdbaar is.

Wil je dit recept opslaan om later te maken en in je recept te verwerken? Gebruik onderstaande foto’s om dit artikel en het bijhorende recept makkelijk terug te vinden.
Twee keer koken

Bij het maken van ananas – passievrucht coulis koken we de saus twee keer. De eerste keer is dat om met name de ananas zacht te koken zodat je deze goed kunt pureren. Na het pureren zeef je de pitjes van de passievrucht eruit. Zorg hierbij dat je de vezels van de ananas wel zoveel mogelijk behoud voor de saus, want dit geeft de saus net wat body. Na het zeven brengen we de saus opnieuw aan de kook. Deze keer om het toegevoegde water en water uit het fruit te laten verdampen. Dit doe je zodat de saus wat dikker wordt en minder vocht bevat. Zo wordt de coulis nog smaakvoller. Het gevolg is dat je in verhouding minder coulis nodig hebt om een sterke smaak toe te voegen aan gerechten en baksels.

Op dit moment heb ik nog geen recepten online staan waar de ananas – passievrucht coulis in verwerkt is. Ben je benieuwd naar recepten waarin ik al eerder een saus verwerkte tot bijvoorbeeld een bavarois? Kijk dan eens naar dit recept voor aardbeiencoulis en het recept voor deze aardbeienbavarois. Leg daar ook nog eens dit recept voor aardbeienkwarktaart naast. Zo heb je een prachtig praktijk voorbeeld van artikelen die al jaren op Bakkriebels staan en aan elkaar verwant zijn. Destijds was ik mij niet zo bewust van het feit dat het fijn kan zijn om in die artikelen naar elkaar te verwijzen waardoor dat achterwege gelaten is. Inmiddels denk ik dat het goed is om dit soort basisrecepten apart met jullie te delen. Zeker vanwege de veelzijdigheid van het gebruik van een saus. Vaak ben je je dit helemaal niet bewust. Op naar nog meer van dit soort fijne en lekkere recepten!

Koemelkvrij

Dit recept bevat geen ingrediënten met koemelk.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *